הדברת עכברים

הדברת עכברים

 עכברים פעילים בכל עונות השנה וגורמים למטרד לבני האדם. העכבר חי בתוך מחילות או פינות נסתרות בבית ובגינה. תחום המחייה של העכבר הוא קרבה למקורות מזון, גרוטאות וצמחייה. מרחקי התנועה של העכבר הם עשרות עד מאות מטרים.

 קודם הדברת עכברים חשוב להבין את מחזור חייהם ודרך התפתחותם בקרבת בני האדם וחיות המחמד. קבוצת משפחה טריטוריאלית , זכר שליט אחד עם מספר נקבות וגוריהן , זכרים נשלטים מחוץ לטריטוריה. אורך חייהם של העכברים הוא שנה וחצי. שיניהם של העכברים גדלת ללא הגבלה לכן הם מכרסמים מוצרי קשיחים על מנת לקצץ את שיניהם. כרסומי העכברים גורמים לנזקים כבדים ופוטנציאל להעברת מחלות לאדם ולחיות המחמד. העכבר יכול לחיות חודשים ללא מים ועל דיאטת דגנים. העכבר בעל זיכרון ונחשה לחייה חכמה ואתלטית, לכן חשוב לבחור בחברת הדברה עם ניסיון רב בהדברת עכברים .

העכבר מתאפיין בניאופוביה , חשדנות לגבי חפצים חדשים.

הדברת עכברים בשנים האחרונות נעשתה לקשה יותר עקב התרגלות לאכילת אשפה ולכן חשוב להשתמש באמצעים חדישים ולא פרימיטיביים. משך ההיריון של העכבר קצר והנקבה ממליטה לאחר 21 ימים קצב התפתחותם הוא מהיר לכן חשוב עם הופעותם לבצע טיפול הדברה בהקדם. חשוב גם לבצע טיפול מונע אשר ימנע נזקים כלכליים עתידיים.

עכבר הבית הוא בעל כושר לימוד מפותח ולומד מן העבר. חשוב לבצע הדברת עכברים מהר ככל האפשר עקב נזקים כבדים שהם עלולים לגרום כתוצאה מכרסום. עכברים הם מעבירי מחלות לאדם ולחיות המחמד , טיפוס מעיים –סלמונלה מועבר ע”י הגללים. ע”י השתן עכברת גורם לחום, צמרמורת, הקאות, ודלקת עפעפיים. ע”י פרעושי העכברים דבר דימומי עור נקודתיים.

טיפול סביבתי

הדברת עכברים תתבצע ע”י מניעת מקומות המסתור ע”י טיפול סביבתי של הצמחייה והגרוטאות.

הדברת עכברים תתבצע ע”י מניעת מקורות מזון המושכים את העכברים.

 הדברת עכברים תתבצע ע”י פיתיונות מורעלים ומלכודות מקצועיות חדישות.

הדברת עכברים תתבצע ע”י אנטיקואגולנטים הפוגעים בכבד וגורמים לתמותה תוך מספר שעות בודדות תלוי בגודל העכבר.

הדברת עכברים תתבצע ע”י תחנות האכלה סגורות מפלסטיק קשיח אשר מונעות גישה של ילדים וחיות המחמד. ע”י פיתיונות הפוגעים בעכברים וגורמים להדברתם.

הדברת עכברים תתבצע ע”י מדביר מוסמך ובעל רישיון הדברה כחוק, חשוב לבחור מדביר בעל ניסיון רב וידע בתחום המכרסמים.

הדברת עכברים ע”י מלכודות טבעיות ללא רעל –בעיקר בתוך בתים יש צורך בפיתיונות חדישים ללא רעל

אשר מושכים את העכברים.

הדברת עכברים תתבצע ע”י טיפול בבית וגם טיפול סביבתי בגינה או מחוץ לבניין המגורים טיפול משולב זה חשוב על מנת לפתור את הבעיה מהשורש. הדברת עכברים תתבצע גם ע”י מכשור חשמלי הפולט תדר אולטראסוני יעיל בחלק מן המקומות.

 חברת אור שאול הדברת בעלת ידע רב בהדברת העכברים חברתנו מתחדשת ע”י למידה מתמדת. אם גם אתם מעוניינים בשירות או ייעוץ בנושא הדברת עכברים התקשרו  אלינו או השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.