הדברת עש

הדברת עש

 הם קבוצה פראפילטית בתוך סדרת הפרפראים.
רוב מיני העשים הנם יצורים ליליים (“פרפרי לילה”), אך ישנם גם מינים הפעילים ביום או בשעות הדמדומים. העש גורם לנזקים  כבדים ולמטרד לבתים ולמפעלים.

 קודם הדברת עש חשוב להכיר את מחזור החיים שלו ודרך התפתחותו. העש הוא בעל גלגול מלא , העש מטיל כמויות גדולות של ביצים בקטניות בקמח וכדומה. מהביצים מתפתחים זחלים אשר ניתן לראות אותם על הקירות וזוחלים ליד הקטניות עש המזון ועש הבגדים עשוי לגרום לנזקים כלכלים כבדים לכן חשוב לבצע טיפול בהקדם.

עש הקמח ההודי ניזון ממגוון גדול של מוצרים ממקור צמחי כגון מוצרי דגן , לחם  פסטה , תבלינים ושאר הקטניות. כמו כן ניתן לפעמים למצוא אותם גם בפולי שוקולד וקקאו , ופולי עוגיות וקפה , קמח ועוד. המזון יהיה לרוב מכוסה קורים דקים. לזחלים הצעירים יש יכולת  להיכנס לשקיות מזון וכלי פלסטיק סגורים. ברגע שהבית נגוע חשוב לבצע טיפול הדברת עש יסודי כדי  להיפטר מהעש, וכדי למנוע את התפתחותם יש לזרוק את כל מקורות המזון שחשודים כנגועים. אוכל נקי אפשר לאפסן במקרר ולהשתמש במוצרים דוחי עש להרחיק את העשים הקיימים. יש לחכות לפחות מחזור חיים אחד לפני שמחזירים את האוכל למקום.

ברגע גילוי העש חשוב לבצע הדברת עש כדי למנוע את התפתחותו המהירה דבר אשר יקשה בהדברתו בעתיד. הדברת עש תתבצע ע”י מדביר מוסמך ובעל ניסיון בתחום. חשוב לבצע בדיקה וניטור קודם להדברה על מנת לפתור את הבעיה מהשורש.

הדברת עש תתבצע גם ע”י מלכודות פרומון אשר מושכות אותם . הדברת עש ע”י ריסוס ארונות המטבח והבגדים, גם על גבי הזחלים הנמצאים על הקירות בעזרת מגח”ים אשר ימנעו מהזחלים להתפתח לבוגרים. הדברת עש ע”י אבוקות עשן אשר ידבירו את הבוגרים וימנעו הטלת ביצים חדשים. חשוב לזרוק מוצרי מזון נגועים בעש על מנת למגר את התופעה ולצמצם אותה. הדברת עש תתבצע גם ע”י טיפול מונע במטבח ובארונות הבגדים העש חודר בקלות לבתינו ועלול לגרום למטרד ולנזקים כבדים.

חברתנו בעלת ניסיון רב בתחום  ובעלת אמצעים טכנולוגיים חדישים אשר מביאים לפיתרון הבעיה מהשורש. אם גם אתם מעוניינים בשירות או ייעוץ בנושא הדברת עש  התקשרו  אלינו או השאירו פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.