הדברת פרעושים מה תפקיד המגח”ים (IGR) ?

הדברת פרעושים מה תפקיד המגח”ים (IGR)  ?

הדברת פרעושים דורשת ידע רב ומקצועיות, חשוב להכיר את מחזור חייהם לפני הטיפול בהם ידע זה נחוץ לפעולת הדברת  פרעושים שקטה ויעילה. הדברת פרעושים בעזרת מגח”ים תפקידו  הוא למנוע מהביצים או מהדרגות הצעירות להגיע לשלבים בוגרים כדי להתפתח , המגח”ים קוטלים את הדרגות הצעירות והביצים והם אינם מסוגלים להגיע לשלב הבוגרים. כיום הדברת פרעושים  מבוצעת על יד מדביר בנוסף לחמר ההדברה גם ע”  מג”חים האחד פועל על הורמון נעורים והשני פועל על מעכבי סינטזת כיטין מגח הורמון נעורים הוא מגח הפוגע בדרגות הצעירות הדרגות ממשיכות להיתפתח אך לא מגיעות לשלב הסופי שהוא הבוגרים.

הדברת פרעושים ע”י מגח”ים הורמונליים בדרך כלל עובד על ידי חיקוי או עיכוב הורמון הנעורים , אחד משני ההורמונים העיקריים המעורבים בנשירת חרקים מגח”ים  , מגח המחקה הורמון נעורים יכול לייצר  נשירה של  שלבי בוסר צעירים, שיבוש רימות מתפתח. הם גם יכולים לפעול על ביצים, גורמים לעיקור, שיבוש או הפרעת התנהגות, זהו התהליך שגורם לחרקים להיות רדומים לפני החורף. מגח המחקה הורמון נעורים יכול לגרום לחרקים למות בטרם עט. מגח”ים  המעכבים יכולים לגרום לתמותת גלמים על ידי הפרעה את השינוי של רקמות זחל לרקמות בוגרות בשלב הגלמים.

הדברת פרעושים ע”י מעכבי סינתזת כיטין עובדים על ידי מניעת ההיווצרות של כיטין, פחמימות דרושות ליצירת השלד חיצוני של החרק. עם המעכבים האלה, חרקים יגדלו בצורה נורמאלית עד הרס הנוצות. המעכבים מונעים את השלד החיצוני החדש,  וזה גורם לחרקים למות. המוות הוא מהיר, או נמשך  עד מספר ימים בהתאם לחרקים. מעכבי סינתזת כיטין גם יכולים להרוג ביצים ע”י שיבוש התפתחות עוברית תקינה מעכבי סינתזת כיטין משפיעים על החרקים לתקופות זמן ארוכות יותר מאשר מגח”ים הפועלים על הורמון הנעורים , אלו מגח”ים חזקים יותר ואפקטיביים יותר. ומבצעים פעולה יותר אפקטיבית.הדברת פרעושים חייבת להתבצע בעזרת מגח”ים כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר ועל מנת לפתור את הבעיה מהשורש, מדביר מקצועי ישתמש רק בשיטה זו ויפעל ע”י מגח סינטזת הכיטין שהוא אפקטיבי יותר