הכנות לקראת ביצוע הדברה

הכנות לקראת ביצוע הדברה

 מהן ההכנות לקראת ביצוע הדברה:

שיטות ההדברה מבוצעות בהתאם לסוג המזיק שיש בביתכם. עם התפתחות הטכנולוגיה בתחום הדברת המזיקים מיושמות שיטות הדברה חדישות ובטוחות יותר.הדברת המזיקים בעבר דרשה פינוי של המטבח והשיש לצורך ההדברה, כיום אין צורך לפנות את המגירות לקראת ההדברה עקב פיתוח טכנולוגי חדיש המציג הדברה באמצעות ג’ל כנגד תיקנים (ג’וקים) ונמלים אשר אינו מצריך פינוי המטבח מהכלים. שיטה זו בטוחה יותר ויעילה יותר מבעבר . לקראת הדברת פרעושים או פשפש המיטה יש לכבס את המצעים ב60 מעלות כדי למנוע דגירה. לאחר ביצוע ההדברה מומלץ לא ישטוף את הבית 48 שעות.

 הדברת מכרסמים חולדות ועכברים לא מצריכה את פינוי הבית הדברה זאת נעשית בעזרת מלכודות או תחנות האכלה סגורות אשר מונעות גישה של בני אדם ובעלי חיים.

 הדברת צרעות מתבצעת קודם באיתור הקן חשוב לרסס בתוך הקן ולהגיע למלכה אשר אחראית להתפתחות הקן ולייצור הזחלים המתפתחים לצרעות, עם ההדברה בוצע בצהריים יש לחזור למקום רק בערב כדי למנוע עקיצה שכן במהלך היום לא כול הצרעות נמצאות בקן ורובם נמצאות מחוץ לקן לצורך מציאת מזון עם שקיעת השמש כול הצרעות חוזרות לקן ורק אז יבואו במגע עם ההדברה ויודברו.

הדברת טרמיטים ותולעי עץ תתבצע במקום המפגע יש צורך לבודד את הרהיטים הנגועים ולהפריד אותם. מדביר מוסמך ובעל ניסיון בעזרת מכשור אלקטרוני ידע להבדיל בין שני המינים ולתת מענה לבעיה.

 הדברת ג’וקים הדברת נמלים ההדברה תתבצע לאורך הפנלים של הבית , יש לדאוג להזיז חפצים הקרובים לפנלים, בפתי הניקוז של הבית , יש צורך להרים אוכל של העלי חיים ולהרחיקו מאזור הפנלים בעת ביצוע ההדברה. במסגרות של חלונות הבית ומקומות דגירתם איתור קיני נמלים ,  וריסוס תעלות הביוב למניעת היתפתחות התיקן האמריקאי.

יש להישמע להוראות המדביר, היצמדות להוראות מונעת אסון ופגיעה ומבטיחה פעולת הדברה שקטה ויעילה.