כללי בטיחות

כללי הבטיחות

בהדברת מזיקים חשוב לברר קודם לטיפול במזיקים את סוג המזיק והדרך הבטוחה ביותר לטפל בו.חשוב לבחור מדביר מוסמך מטעם משרד הבריאות ואיכות  הסביבה ובעל ניסיון רב לטיפול במזיקים.

כללי הבטיחות מחייבים את המדביר לפעול בהתאם לחוק ולדאוג לשימוש נכון בחומרים ובדרך הבטוחה ביותר. המדביר חייב להעביר הוראות ללקוח לאחר ההדברה כגון סוג החומר שהשתמש בו , כמה זמן צריך לשהות מחוץ לבית או שאין צורך בפינוי בהתאם לסוג החומר.חשוב לבקש מהמדביר את חומר ההדברה הבטוח ביותר ולדאוג שהוא ציין את המינונים והריכוזים בכתב  שהוא השתמש בעת ההדברה על גבי האחריות או החשבונית.

אחרי ביצוע ההדברה המדביר צריך לציין באיזה סוג חומר השתמש איפה הוא השתמש בו ובאיזה מינון. מדביר מקצועי דואג קודם כול לבריאות הלקוח וחייב לעבוד לפי ההוראות שצוינו על גבי החומר חל איסור לעבור על הוראות אלו, אי ציות להוראות אלה עלול לפגוע בבריאות הציבור לכן חשוב לבחור מדביר מקצועי הפועל לפי כללי הבטיחות.

כללי הבטיחות שונים מהדברה אחת לשנייה עקב אוכלוסייה שונה כגון ילדים קשישים ובעלי חיים במקרה שבוצע טיפול כנגד מכרסמים , המדביר חייב לציין איפה הטיפול התבצע והיכן פוזר הרעל כדי למנוע הרעלה של ילדים וחיות מחמד.

פיזור הרעל יתבצע רק במערכות הביוב ובתחנות האכלה סגורות עם מפתח אשר ימנעו גישה לרעל של ילדים ובעלי חיים. חשוב לברר שהמדביר מיישם פעולות אלה למען בריאותנו כמו כן כל מדביר בעל רישיון מופיע באתר של המשרד לאיכות הסביבה בקטגוריית היתרים ורישיונות חשוב לברר שהמדביר הוא בעל רישיון בתוקף. שמירה על כללי הבטיחות שצוינו כאן תעזור לנו הציבור למנוע הרעלה כתוצאה מחומרי ההדברה ולשמירה על בריאות המשפחה ובעלי החיים.

היצמדות לכללי הבטיחות ולהוראות המדביר תשמור על בריאותנו ותספק את התוצאה היעילה ביותר.