כיצד מדבירים חרקים


לקראת חודשי האביב והקיץ רבים מהאנשים, בעלי הבתים ובעלי העסקים מתחילים לבצע הדברה בחלל המבנה. בחודשי החמים שבאים עלינו לטובה, ישנם לא מעט מזיקים שמגיעים לבתים ביניהם: פשפשים, חקרים, נמלים, ג’וקים, ואף שרצים, מכרסמים ורמשים.

לשם כך חשוב כבר עכשיו לבצע הדברה בתוך הבית ובתוך כל מבנה אשר תכלול הדברת פשפש המיטה, הדברת נמלים, ג’וקים ושלל חרקים.

אז כיצד מדבירים חרקים?

הדברת פשפש המיטה – אחד החרקים המזיקים והמעיקים ביותר שישנם כיום הוא פשפש המיטה כאשר מדובר בחרק ללא כנפיים וקטן מאד שמצליח לחדור לבתים וחללים רבים תוך שהוא מזיק לבני אדם ובעלי חיים גורם לגירודים בעור, אדמומיות ועקיצות לא נעימות.

כדי לבצע הדברת פשפשים יש לפנות לאיש מקצוע שיבצע הדברות מסוגים שונים ביניהן: הדברה כימית, הדברת באמצעות חומרי ניקוי, והדברה באמצעות קור. התייעצו עם איש המקצוע והחליטו על סוג ההדברה המתאים ביותר לצרכים שלכם.

הדברת ג’וקים – ג’וקים מגיעים אלינו מביוב פתוח, מחורים וסדקים בחלונות ובקירות, מפחי זבל ועוד. הג’וק הוא מזיק מבהיל ולא אסתטי שיכול להזיק לבריאות, לכן חשוב גם אותו להדביר בהדברה מקצועית וכימית שתעלים אותו לעד.

חשוב לדעת כי בכל הנוגע להדברת ג’וקים לא תמיד ניתן על ידי ריסוס חומרי ריסוס מקומיים ולא מקצועיים  להעלים את הג’וקים, לכן חשוב להיעזר תמיד באנשי המקצוע.

הדברת מכרסמים – בבתים פרטיים ומבני קרקע נפוצה בעיית המכרסמים באזור כמו עכברים, חולדות ואפילו חפרפרות. לשם כך רצוי לבצע הדברה הומאנית שלא תפגע בחיות אך תרחיק אותן. בין ההדברות ניתן לבצע הדברה ביולוגית על ידי גידול חתול במקום שיבריח את המכרסמים, הדברה אלקטרונית שמבריחה את המכרסמים על ידי קול ואף פיזור מלכודות קופסא אשר לוכדות את המכרסם ולאחר מכן מאפשרות שיחררו המקום רחוק.

הרחקת יונים – יונים הן ציפורים קדומות ויפות שכיף להאכיל בכיכרות בערים שונות. עם זאת כאשר היונה מתנחלת אצלכם בחלון או במרפסת, רצוי לבצע הרחקה של יונים בכמה שיטות ביניהן: שיטת הצבת דחליל מפלסטיק שמרחיק את הטיונים מהחלון, הרחקה באמצעות רשתות, הרחקת יונים באמצעות תדרי קול ועוד.

לסיכום, הדברת פשפש המיטה, הדברת פשפשים באופן כללי, הדברת חרקים, ג’וקים, מכרסמים ויונים יש לבצע באמצעות אני המקצוע. בשל כך חשוב כבר עכשיו ליצור קשר עם מדביר מומחה אשר יוכל בצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.